ساخت بزرگ‌ترين نيروگاه خورشيدي کشور با سرمايه‌گذار سوئيسي

مديرعامل شرکت توزيع برق خراسان شمالي گفت: طي ۴ ماه آينده، نيروگاه ۳۰۰ مگاواتي خورشيدي در خراسان شمالي وارد فاز اجرايي مي‌شود.

عليرضا صبوري در آخرين جلسه خود با سرمايه‌گذاران سوئيسي احداث نيروگاه خورشيدي در استان و آغاز هر چه سريع‌تر فاز اجرايي نيروگاه‌هاي وعده داده شده را خواستار شد. وي با اشاره به اينکه در نشست ۶ ماه گذشته با همين هيات، مقرر شده بود ظرف دو ماه پس از جلسه، عمليات اجرايي آغاز شود، از کندي روند انجام اين پروژه گلايه کرد. صبوري با بيان اين نکته که شرکت توزيع برق خراسان شمالي، همراهي خود را در تمامي جوانب با سرمايه‌گذاران اثبات کرده است، خاطرنشان کرد: با توجه به مدت‌دار بودن قرارداد و پروانه صادر شده از طرف شرکت سانا و همچنين مسائل ناخواسته‌اي که هر پروژه‌اي با آن روبه‌روست، هر چه زودتر فاز اجرايي آغاز شود.

مديرعامل شرکت توزيع برق استان رفع برخي دغدغه‌هاي مسوولان و فراهم‌سازي زمينه مساعدت و همکاري بيشتر از جانب ايشان را منوط به ورود هر چه سريع‌تر به فاز اجرايي پروژه دانست و گفت: همچنين پس از آغاز به کار، مسائل به شيوه شفاف‌تري بروز پيدا مي‌کند و به اين ترتيب در فازهاي ديگر مي‌توانيم با اطمينان خاطر بيشتري ورود پيدا کنيم. وي در اين جلسه در رابطه با آمادگي اين هيات درخصوص ايجاد پست موبيل نيروگاه سوال کرد که تيم سرمايه‌گذار از مذاکره‌ها و توافق‌هاي انجام شده در اين رابطه خبر داد. اين مقام مسوول همچنين سوالاتي پيرامون پيش‌بيني اتمام کار نخستين پروژه ۳۰ مگاواتي و شروع پروژه‌هاي ديگر مطرح کرد که هيات سرمايه‌گذار در پاسخ، شروع تمامي پروژه‌ها را ظرف ۴ ماه آينده متعهد شد. سخنگو و نماينده تيم سرمايه‌گذار سوئيسي گفت: مسائل حوزه بانکي و بيمه‌اي زمان زيادي را تلف کرد ولي خوشبختانه بخش قابل توجهي از موانع کنار رفته و تا پايان خرداد ماه، استارت اجرايي نخستين فاز بزرگ‌ترين نيروگاه خورشيدي کشور با ظرفيت ۳۰ مگاوات در شهرستان جاجرم زده خواهد شد.

حسين صادق‌نژاد با بيان اين نکته که دستورالعمل و پنل‌ها ظرف حداکثر ۳ ماه نصب خواهد شد، افزود: پس از آن اتصال به شبکه نيز به سرعت آغاز مي‌شود که پيش‌بيني نهايي براي زمان‌بندي اين بخش نيز ۴ ماه و نيم خواهد بود. با توجه به انجام مقدمات بانکي و بيمه‌اي، تلاش ما بر اين است که تمامي پروژه‌هاي نيروگاه ۳۰۰ مگاواتي خورشيدي در استان، طي ۴ ماه آينده کليد بخورد و تکميل تمام نيروگاه‌ها، هم‌راستا انجام گيرد. به گفته وي زمينه براي احداث دو نيروگاه ۳۰ مگاواتي جاجرم و نيروگاه ۱۰مگاواتي بجنورد کاملا مساعد است ولي براي احداث دو نيروگاه ۳۰ مگاواتي اسفراين و دو نيروگاه ۳۰ مگاواتي شيروان همچنان موانع حق چراي دام وجود دارد که اميدواريم اين موانع نيز به زودي برطرف شود.

منبع:پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو- 1396/03/17

  • آمار سایت:
  • امروز: 12
  • |
  • این ماه: 2839
  • |
  • مجموع: 245149
بالا
We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…